Celostátní finále Sazka olympijského víceboje

15.09.2022

Ve dnech 8.-9.9.2022 proběhlo v Brně celostátní finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). V roce 2022 na této velkolepé akci zásluhou Tomáše Bartáka nechyběla ani naše škola. Dalo by se říci, že každý, kdo dnes ve sportu něco znamená, tak se objevil v Brně. Nelze jmenovat všechny osobnosti, ale například předseda ČOV pan Jiří Kejval, místopředseda ČOV pan Milan Hnilička, celá řada olympijských medailistů a medailistů z mistrovství světa - Lukáš Rohan, Šárka Kašpárková, Martin Doktor, Jiří Daler, Šárka Strachová a mnoho dalších významných sportovců historie i současnosti.

V této společnosti se Tomáš Barták pustil do dvoudenního boje, ve kterém musel absolvovat všechny disciplíny, díky kterým postoupil z okresního a krajského kola. První den na něj čekal sprint na 60 metrů, skok do dálky, shyby na šikmé lavici po dobu dvou minut, skákání přes švihadlo po dobu dvou minut a hod medicinbalem přes hlavu vzad. Druhý den se musel vypořádat s kliky a leh-sedy, kde bylo opět potřeba za dvě minuty udělat co největší počet opakování, trojskokem (tři navázané žabáky), hodem kriketovým míčkem a závěrečným během na 1000 metrů.

Každá z těchto disciplín byla obodována a celkový součet bodů určil konečné pořadí. Tomáš se umístil ve svém ročníku narození v porovnání se všemi školami z ČR na výtečném 21. místě a jako bonus svým bodovým součtem získal zlatý odznak. Gratulujeme!

Snad bude Tomáš inspirací pro ostatní žáky naší školy a za rok v Brně nás bude startovat více.