Krajské kolo OVOV

30.05.2022

Do Čáslavi, v pátek třináctého května, vyrazila parta 9 nadšených sportovců vstříc bojům v krajském kole Sazka olympijského víceboje. Na naše žáky čekaly tentokrát výhradně atletické disciplíny. Sprint na 60 metrů, skok do dálky, hod kriketovým míčkem a k tomu leh-sedy a shyby na šikmé lavici. Poslední disciplínou byl opět výběr mezi během na 1000 metrů nebo driblingem basketbalovým míčem.

Vše vlastně dopadlo dle očekávání. Naše družstvo, tvořené 8 žáky, které postoupilo do krajského kola na body, určitě nezklamalo. Na druhou stranu ani nepřekvapilo a krajské kolo si družstvo jelo především užít.

Bohužel ze tří našich jednotlivců, kteří dokázali do krajského kola postoupit, nastoupil pouze Tomáš Barták. Ten měl však ambice nejvyšší a ty dokázal potvrdit. Výbornými výkony se mu podařilo krajské kolo ve svém ročníku ovládnout a postoupit tak do Brna do dvoudenního zářijového celorepublikového finále. To si zaslouží určitě velikou gratulaci.