Office Arena 2022

10.05.2022

V průběhu jara 2022 proběhl další ročník soutěže Office Arena. Někteří naši žáci měli zájem se této soutěže zúčastnit. Jak již název napovídá, šlo především o znalosti kancelářského balíku od společnosti Microsoft. Ve školním kole bylo potřeba zvládnout test, během kterého mohli žáci využívat aplikace word, excel či powerpoint.

Úspěšní řešitelé postoupili do krajského kola, kde naši školu více než úspěšně reprezentoval Dalibor Kotek. Zadání práce nebylo vůbec lehké. Podle přesně dané struktury bylo potřeba vytvořit článek pro školní časopis, zpracovat tabulky a grafy v excelu a vytvořit prezentaci pro představení projektu. A jaké bylo téma? Organizace akce ke stoletému výročí narození Emila Zátopka.

S velice kvalitním projektem Dalibor obsadil ve Středočeském kraji skvělé druhé místo a skončil tak těsně před branami celostátního finále, ve kterém žáci měli dotáhnout projekt do konce a daná škola poté rozhodla, jestli bude realizován. Ačkoliv se nás toto netýkalo, tak i na poli IT naše škola zaregistrovala ohromný úspěch.