Školní basketbalový turnaj

13.03.2022

Poprvé od vypuknutí nemoci COVID-19 naše tělocvična opět turnajově ožila. A jak jinak, než basketbalovým turnajem smíšených družstev. Sice se nepřihlásila žádná třída z šestých a sedmých ročníků, o to více jsme si ale užili turnaj osmých a devátých tříd. Pět družstev se tedy v pátek 11.3. čtvrtou vyučovací hodinu sešlo v tělocvičně, aby se utkali o post nejlepší třídy na druhém stupni.

Výsledkově celý turnaj dopadl dle papírových předpokladů. Zvítězila třída 9.C, která vyhrála všechna utkání. Na druhé pozici skončila 9.B a třetí 9.A. Souboj o čtvrté místo pro sebe získala 8.C, která porazila 8.A až po prodloužení.

Vítězstvím pro všechny ale bylo to, že jsme se vůbec mohli sejít a turnaj odehrát. Všechna utkání byla sehrána v rámci fair play a rozhodčí v průběhu utkání nemuseli řešit žádné nesportovní fauly. Všechno tedy vyšlo na výbornou a my už se můžeme těšit na okresní kolo, které se uskuteční ve čtvrtek 17.3. v Brandýse nad Labem.